КОЛУБАРСКО-МАЧВАНСКА ЗОНА: Будућност се учврстила на врху табеле

Фудбалери Будућност Крушика и Диваца новим победама учврстили су се на врху Колубарско – мачванске зоне, док је Раднички у комшијском дербију стигао до бода на гостовању у Мионици.

До шестог овосезонског тријумфа црвено – бели су стигли против Младости из Прњавора резултатом 4:0. Иако је, судећи по положају на табели, судар на „Парку Пећина“ важио за дерби овог кола тријумф домаћина могао је бити и убедљивији. Након пола часа игре у казненом простору оборен је Петровић,а сигуран извођач са беле тачке био је Јанковић. Исти играч је у 64. минуту након лепог додавања Ристовића погодио даљи угао гола Танасића, док су се штопери Тинтор и Гентић у наставку побринули за убедљиву победу пулена Срђана Јовановића. Прилику да наставе низ Ваљевци, у чијем је саставу у наставку заиграо и председник клуба Родољуб Пауновић, имаће против Слоге у Богосавцима овог викенда.

Добру форму у шестој рунди потврдила је и екипа Диваца, која је на свом терену минималним резултатом нанела нови пораз Задругару. Трећу узастопну победу новим поготком донео је Урош Урошевић, а с обзиром на резултат на највећем ваљевском стадиону Дивчани се након ове рунде налазе усамљени на другој позицији. Пулени Зорана Милисављевића ће у нарендој рунди гостовати екипи Цера, која је у недељу поражена у Лајковцу.

Нови тренер Радничког Драгиша Остојић остао је на клупи Радничког непоражен у дербију у Мионици. Иако је домаћа Рибница била у предности након гола Алексића у 67. минуту поравнање наранџасто – плавима донео је Јанковић три минута пре краја дуела. Гости могу бити задовољни коначним резултатом, нарочито ако се зна да су од 49. минута имали играча мање због искључења Радована Ђурића. Одсуство поузданог везисте биће велики хендикеп ове суботе када на стадон на Петом пуку стиже екипа Врело Спорта.